Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Trendový plot: co to přesně znamená?

Rádi sledujete trendy a víte co je právě in? Podívejte se, jaké typy plotů jsou momentálně na trhu módní. Plotové systémy už dávno nejsou jen účelným zařízením na ochranu domu a jeho bezprostřední blízkosti. Díky snaze designérů a expertů na použitelnost se staly prvkem, který může Váš domov nechat esteticky vyniknout z sousedních pozemků.
Zastaralý cementový plot

Za poslední desítky let bylo cementové oplocení jedním z nejpopulárnějších řešení na trhu. Jeho charakteristická konstrukce, nejčastěji na hrubých sloupech a základech pokrytých cementem, naplněných těžkými panely, byly považovány za klasické a spojené s prestiží. Nicméně, vysokopecní cementové oplocení mezitím ztrácí popularitu, převážně kvůli svému "mohutnému" vzhledu. Stále častěji investoři očekávají, aby bylo oplocení lehké, což je při tomto řešení nemožné.
Soumrak kovového oplocení

Kovové oplocení ztrácí popularitu ze stejného důvodu. I když je krásně a dokonale opracované odborným kovářem, jeho váha a dekorativní hodnota se stále méně shodují s vkusem dnešních investorů. Dodatečnou slabinou tohoto řešení je to, že oplocení vyžaduje časté přemalování. Kovové oplocení a brány jsou často vytvořeny z uhlíkové oceli, která podléhá korozi.
Lehkost a jednoduchost jsou in

Co tedy zákazníci opravdu chtějí? Betafence uskutečnil průzkum, který ukázal, že jednoduchost konstrukce, lehký vzhled a přizpůsobivost je to, co momentálně zákazníci nejvíce oceňují a chtějí. To vysvětluje nedávnou rostoucí popularitu průmyslového oplocení. Jak již samotný název naznačuje, takové oplocení se využívá v oblastech při společnostech a velkých průmyslových pozemcích. Mohlo by se zdát, že ho vlastníci soukromých pozemků neocení kvůli jeho strohému vzhledu. Avšak ...

Jeho konstrukce je jednoduchá a robustní. Umožňuje efektivní monitorování a zajišťuje, že pozemek je dobře chráněn (před šplháním). Z téhož důvodu průmyslové oplocení zajišťuje klid mysli, když víte, že vaše děti nebudou schopny přelézt plot a odejít.

Z dálky vypadá oplocení jako poloprůhledné což umožňuje zvýraznit krásu vaší zahrady nebo architektury budovy. Ba co víc, takové oplocení je ošetřeno protikorozní vrstvou například pozinkovaným povrchem nebo polymerovou vrstvou, což snižuje potřebu renovace na mnoho let dopředu. Majitelé, kteří si váží bezpečnost si stále častěji volí oplocení Nylofor 3D. I když se esteticky liší od jiných řešení, má takovou konstrukci (malé prostory mezi dráty a ostrými hroty), která zajišťuje dokonalou ochranu majetku.
Od vysoce zabezpečených objektů až po soukromé majetky

V roce 2014 v Itálii Betafence představil systémy oplocení majetku založené na panelech Securifor, které jsou nejčastěji používané pro ochranu vysoce bezpečnostních objektů, jako například průmyslové závody, elektrárny nebo vězení. Proč bychom to dělali? Ukazuje se, že velmi úzké obdélníkové otvory poskytují elegantní a moderní vzhled, který dokonale odpovídá očekávání současných investorů.
Gabionové stěny Zenturo: jednoduché a přitom geniálně

Podobné důvody podtrhují úspěch gabionových stěn Zenturo. Koncept, který byl založen na technických řešeních pronikl na oddělený trh s nemovitostmi. Gabionové stěny jsou vyrobeny z plochých Zenturo nebo Zenturo Super plotových panelů (které se liší ve velikosti a typu otvorů), které jsou smontovány na speciálních sloupech a naplněné jakýmkoliv materiálem dle přání zákazníka. Materiál může být doladěn s koncepcí celého majetku. Kameny, cihly, dřevo, kůra nebo dokonce listy: investoři si mohou volně vybrat co je pro ně nejzajímavější. Stěny jsou snadno smontovatelné (i svépomocí) a náplň může být čas od času vyměněna. Čtěte více v sekci Gabionové stěny Zenturo a pokyny k montáži.
Nejisté horizontální oplocení?

Horizontální oplocení je stejně populární. Vypadá úplně jinak než většina plotových systémů a to je pravděpodobně tím atributem, který ho dělá tak populárním. Jeho charakteristickým rysem je horizontálně umístění prvků. I když je jeho estetická hodnota vysoká, měli byste si uvědomit, že je velmi snadné takové oplocení překročit. Horizontální desky tvoří jakýsi žebřík, po kterém zloděj může vyšplhat. A pokud to dokáže zloděj, to znamená, že to dokáže i dítě na druhé straně plotu, čímž se může dostat volně na ulici. Pokud si tedy vyberete horizontální oplocení, stojí zato zkontrolovat si vzdálenost po sobě následujících desek. Čím je menší, tím lépe. Prostor by měl být dostatečně úzký nato, aby zabránil komukoliv vložit nohu mezi dvě desky. Je nezbytné a stojí zato si zapamatovat, že klíčovou funkcí plotu je chránit majetek (pozemek). To je důvod, proč doporučujeme řešení, která kombinují bezpečnost a estetický design.

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: ZahradníTerasy.cz - Ing. Ladislav Dvořák, Zminný 30, 530 02 Pardubice - Dašice
telefon 604 942 504 | Kamenné dlažby a terasy

mobil: 604 942 504

email: info@zahradniterasy.cz
 
 

JavaScript musí být povolen