Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Thermowood - tepelně upravené dřevo

11.06.2012
Thermowood - tepelně upravené dřevo - nenapadají dřevokazní škůdci ani netrpí hnilobou vlivem vlhkosti. Tepelným ošetřením získá dřevo vynikající vlastnosti s dlouhou životností…

Thermowood má tu vlastnost, že jej nenapadají dřevokazní škůdci ani netrpí hnilobou vlivem venkovní vlhkosti. Vzhledem k buněčným změnám ve struktuře dřeva po tepelné úpravě materiál neabsorbuje vlhkost a jeho vnitřní vlhkost se nezvýší nad 6 %. Struktura dřeva zůstane zachována po dlouhá léta beze změny. Jedinou změnou je vzhled povrchu, který vlivem UV záření a povětrnostních vlivů postupně šedne – získává tzv. „patinu“. Tato barevná změna však nemá vliv na životnost materiálu, kterou deklarujeme na minimálně 30 let.

TEPELNÉ ZPRACOVÁNÍ UMOŽŇUJE NOVÉ VYUŽITÍ DŘEVA

Tepelným zpracováním (v teplotním rozmezí 160 až 215 °C) dochází ke změně vlastností dřeva. Tento proces zahrnuje zahřátí dřeva na teploty přesahující jeho teplotu samovolného vznícení pomocí vodní páry, která má ochrannou funkci. Tepelné zpracování může být použito na úpravu vlastností dřeva na základě potřeb předpokládaného účelu použití. Odlišné teploty, odlišná doba zpracování a odlišné techniky sušení propůjčují ošetřenému dřevu nové vlastnosti. Ty jsou vylepšeny, pokud jde o rozměrovou a tvarovou stálost, tepelnou izolaci, odolnost proti hnilobě a flexibilitu dřeva při úpravě do různých tvarů a forem.

Kromě chemických změn, ke kterým ve dřevu dochází během zpracování, se výrazně snižuje schopnost smršťování a roztahování dřeva z důvodu změny obsahu vlhkosti. Tím se zásadně zlepšuje rozměrová stálost dřeva po tepelném zpracování. Po rozkladu hemicelulózy (řetězců cukru) dřevo už neobsahuje dostatečné množství výživných látek pro podporu růstu hub způsobujících hnilobu. Schopnost tepelně upraveného dřeva absorbovat vodu je výrazně omezena a odolnost proti hnilobě se zvyšuje, aniž by byly v průběhu procesu použity škodlivé přísady. Během zpracovávání získá ošetřované dřevo rovnoměrné hnědé zabarvení. Intenzitu barvy lze ovlivnit aplikací různých teplot zpracování. Tmavnutí různých druhů dřeva je dáno jejich přirozenými vlastnostmi.

PŘÍRODNÍ VÝROBEK VYSOKÉ KVALITY

Homogenní kvality výrobku je dosaženo pečlivě použitými výrobními metodami a systémem zajištění kvality. Pozornost je soustředěna na nároky konečného výrobku v každém stádiu zpracování. Po nařezání je proces zpracování zahájen sušením, pokračuje tepelnou úpravou a končí zvlhčením v rámci souvislého sledu činností. Na základě tohoto souvislého procesu je vyráběno tepelně upravené dřevo jednotné kvality!

KVALITNÍ VÝROBKY S DLOUHOU ŽIVOTNOSTÍ

Tepelné zpracování lze úspěšně použít u dřeva z téměř všech druhů stromů. Po ošetření se dřevo z běžných domácích druhů stromů stává ekvivalentem dováženého tvrdého dřeva, a to i pokud jde o vzhled. Tím se otevírají nové možnosti pro zpracování domácích druhů stromů. Nákladné dřevo z ohrožených tropických lesů lze nyní nahradit domácím, tepelně upraveným dřevem vyrobeným na základě ekologického postupu.

Jedná se o výrobky finské výroby s dlouhou životností!


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: ZahradníTerasy.cz - Ing. Ladislav Dvořák, Zminný 30, 530 02 Pardubice - Dašice
telefon 604 942 504 | Kamenné dlažby a terasy

mobil: 604 942 504

email: info@zahradniterasy.cz
 
 

JavaScript musí být povolen