Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Druhy a kvalita dřeva - dřevěné fasády

DRUHY DŘEVA:


SEVERSKÝ SMRK
Severský smrk roste s jemnými lety. Světlé, nažloutle bílé a na suky bohaté dřevo lze snadno opracovávat. Kromětypických světlejších suků patří také menší černé nebo černě orámované suky a stejně tak smolníky (možné ronění pryskyřice) k obrazu oblíbeného druhu dřeva.Při zatížení UV-zářením smrk bezúpravy povrchu a s bezbarvou úpravou změní světlou barvu v teplejší barevný lehce nažloutle-hnědý odstín. Bez barevné úpravy zešedne smrk ve vnějších prostorách působením povětrnostních vlivů.


BOROVICE TLAKOVĚ IMPREGNOVANÁ
Pro severskou borovici je typická výrazná tvorba suků, přičemž suky jsou větší než u smrku. Díky impregnací v tlakovém kotli se borovice velmi dobře hodí do vnějších prostor. Dodatečná úprava povrchu se musí provést během cca 3 měsíců. U světlých, transparentních odstínů bude prosvítat nazelenalé zbarvení impregnace. Volte tedy raději tmavší odstíny, které překryjí zelenou impregnaci.


SIBIŘSKÝ MODŘÍN
Sibiřský modřín se vyznačuje jemnými lety a velkým obsahem pryskyřice. Nažloutlé až červenohnědé dřevo se vyznačuje díky velkému procentu obsahu olejnatých látek ve dřevě vysokou přírodní odolností vůči povětrnostním vlivům. K typickému znaku patří živá struktura s velkými suky. Ve vnějších prostorách modřín bez úpravy povrchu nebo s bezbarvou úpravou rychle zešedne, resp. na povrchu se vyskytne typicky šedostříbrná patina. Toto odolné dřevo lze zabudovat bez úpravy povrchu. K typickým vlastnostem patří sklon k tvorbě podélných trhlin, kroucení a ronění pryskyřice, které se vyskytnou také po pokládce. Aby se zabránilo pruhům od rzi, doporučujeme připevňovací prostředky pouze z ušlechtilé oceli. Protože má modřín sklon k tvorbě rozštěpu, měla by být všechna místa k připevnění předvrtána (obzvláště v okrajových částech a na koncích prken.)


DOUGLASKA
Světle načervenalá až červenohnědá douglaska má podobně vysokou odolnost vůči povětrnosti jako modřín a dobře se proto hodí do vnějších
prostor. Vnější suky a živá struktura charakterizují její vzhled. Douglaska má pouze malý sklon k trhání a kroucení. Aby se zabránilo štěpení při montáži, měly by být otvory pro připevňovací prostředky předvrtány (obzvláště v okrajových částech
a na koncích). Bez barevné úpravy zešedne douglaska ve vnějších prostorách na stříbřitě šedou.


MERANTI
Světlé až tmavočervené dřevo je prakticky bez suků a díky své vysoké odolnosti je ideální do vlhkých místností a do vnějších prostor. Meranti má vysokou rozměrovou stálost a minimální nebezpečí deformací.


KVALITA:

TŘÍDĚNÍ A
Dřevo první volby. Ohledně kvality dřeva a zpracování platí přísná kritéria podle platných norem DIN.

NAPADAJÍCÍ
Nejlepší dřevo je po zpracování v našem závodě zabaleno jako „napadající“ („tak jak vypadne z hoblovací linky”). Vysoký podíl profi lů (asi 70%) odpovídá kvalitě třídění A. Kromě toho jsou obsaženy profi ly, které vykazují známky kvality třídění B. Obdržíte tedy dobře použitelné profi ly za zvláště příznivou cenu.

TŘÍDĚNÍ B
Toto cenově výhodné, funkční zboží vykazuje rustikální znaky např. ohledně suků, vypadaných suků, pryskyřice a vyskytujících se trhlin. Pro mnoho účelů použití je třídění B příznivou alternativou.

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Akční nabídka

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: ZahradníTerasy.cz - Ing. Ladislav Dvořák, Zminný 30, 530 02 Pardubice - Dašice
telefon 604 942 504 | Kamenné dlažby a terasy

mobil: 604 942 504

email: info@zahradniterasy.cz
 
 

JavaScript musí být povolen